1 Ekim 2017 Pazar

Geçmiş Zaman Fıkraları Yorumu A.Şinasi Hisar

Geçmiş Zaman Fıkraları Abdülhak Şinasi HisarAbdülhak Şinasi Hisar'ın bu kitabında fıkralar ve anılar bulunuyor.  Çoğunluğu da yaşadığı döneme ait. Kitap fıkra, berceste ve nükteler dışında kendi zamanı hakkında da bazı ayrıntılar içeriyor. Özellikle tarihçiler ve edebiyatla ilgili olanlar okumalıdır.
KİTAP TANITIMINDAN
Girift ve şiirli cümlelerinin yarattığı üslüpla Türkçenin en usta yazarları arasına yerleşen Abdülhak Şinasi Hisar'ın sıklıkla mizaha kayan kalemi, Geçmiş Zaman Fıkraları'nda kendini iyice gösteriyor. 
III. Selim döneminden Meşrutiyet'e, tarihte iz bırakmış kişilere ilişkin çok sayıda fıkrayı ve anekdotu bir araya getiren kitap, çelebi, medeni bir İstanbul efendisinin ifadelerini içeriyor.
Geçmiş Zaman Fıkraları 
Abdülhak Şinasi Hisar
Yapı Kredi Yayınları
176 Sayfa
Puan
 ★★★
Yorumlayan Osman AYTEKİN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı