7 Ekim 2017 Cumartesi

Eşitler Evi Küçük Şeyler 4 Kitap Yorumu

Küçük Şeyler serisinin dördüncü kitabı olan Eşitler Evi, günlük yaşamdaki esaretleri gözler önüne sererek, Esirler Evinden Eşitler Evine dönüşümün nasıl olacağını anlatıyor.
Eşitler Evi Küçük Şeyler 4
Eşitler Evinde evlerimizde ve iş yerlerimizde sergilediğimiz baskıcı tavırların, gerek baskıya uğrayanların, gerekse baskı yapanların özgürlüklerini nasıl kısıtladığı anlatılıyor.
Görünen ve görünmeyen esaretlerin tarihten günümüze nasıl bir seyir izlediği tartışılıyor. Bu çerçevede, ailede ve iş yerlerinde kişi onuruna saygı, eşitlikçi tavır, eşitlikçi tavrın zıddı olan "baskıcı" tavır, baskıcı tavrın ortaya çıkma şekilleri, zararları, nedenleri ve baskıcı tavırdan kurtulma yolları ele alınmış.
Kitap özetle günlük yaşamdaki esaretleri gözler önüne sererek Esirler Evinden Eşitler Evine nasıl gidilir bunu anlatıyor. Kişisel gelişim kitaplarını art arda okumamdan mı bilmiyorum, Küçük Şeyler serisinin dördüncü kitabı olan Eşitler Evi beni biraz sıktı kitabı tamamlayamadım. Kitabı yine de okumanızı tavsiye ediyorum.

Eşitler Evi Küçük Şeyler 4
Prof.Dr. Üstün Dökmen
Remzi Yayınevi
245 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı