23 Ekim 2017 Pazartesi

Doğu'nun Limanları Amin Maalouf

Hani bazı kitapları okurken öyle etkisinde kalırsınız ki, hem merakınızdan hemen bitsin istersiniz , hem de o kadar zengin ve güzel cümleleri vardır ki, hiç bitmesin, hep sürsün istersiniz. 
Bitirince de sonu belirsizdir o kitabın. Sonunu da siz istediğiniz gibi yazarsınız.İşte Doğunun Limanları da öyle bir kitaptı. aklım 'İsyan' ve 'Clara'nın aşkında takılı kalmıştı."Aşk, el değmemiş olarak kalabilir, heyecan da öyle. Aylar da geçse , yıllar da geçse! "(alıntı)Doğunun Limanlarında , yüreğinizdeki gemi gezinip duracak hikayeyi okurken. 
Kitabın dili öyle akıcı ve zengin ki, elinizden bırakamayacaksınız. "Tünelin ucunda ışık görünmese de , ışık varmış gibi yürümek ve ışığın görüneceğine inanmak gerekir." "Hayat, bıkılacak kadar uzun değil!" Okurken hem umut edecek , hem de İsyan'nın hikayesine isyan edeceksiniz.

Doğu'nun Limanları
Amin Maalouf 
YKY
176 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Kadir ŞARKI

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.




2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı