23 Ekim 2017 Pazartesi

Doğu'nun Limanları Amin Maalouf

Hani bazı kitapları okurken öyle etkisinde kalırsınız ki, hem merakınızdan hemen bitsin istersiniz , hem de o kadar zengin ve güzel cümleleri vardır ki, hiç bitmesin, hep sürsün istersiniz. 
Bitirince de sonu belirsizdir o kitabın. Sonunu da siz istediğiniz gibi yazarsınız.İşte Doğunun Limanları da öyle bir kitaptı. aklım 'İsyan' ve 'Clara'nın aşkında takılı kalmıştı."Aşk, el değmemiş olarak kalabilir, heyecan da öyle. Aylar da geçse , yıllar da geçse! "(alıntı)Doğunun Limanlarında , yüreğinizdeki gemi gezinip duracak hikayeyi okurken. 
Kitabın dili öyle akıcı ve zengin ki, elinizden bırakamayacaksınız. "Tünelin ucunda ışık görünmese de , ışık varmış gibi yürümek ve ışığın görüneceğine inanmak gerekir." "Hayat, bıkılacak kadar uzun değil!" Okurken hem umut edecek , hem de İsyan'nın hikayesine isyan edeceksiniz.

Doğu'nun Limanları
Amin Maalouf 
YKY
176 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Kadir ŞARKI

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız