27 Ekim 2017 Cuma

Anton Çehov Seçme Öyküler Kitap Yorumu

Yazar Anton Pavloviç Çehov'un seçme öykülerinin bir arada bulunduğu kitapta sade ve yalın bir dille yazılmış on öykü yer alıyor. 
Anton Çehov Seçme Öyküler Bordo Siyah Yayınevi tarafından derlenen kitapta Çehov'un Şaka, Bukalemun, Telaş, Beyaz Alın, Oğlanlar, Çocuklar, Sevinç, Suikastçı, Şehir Dışında Bir gün ve Kötü Yürekli Çocuk isimli öykülerine yer verilmiş. Çehov'un Derdimi Kime Anlatsam kitabından sonra bu kitapta benzer birkaç öyküyle karşılaştım. Çehov öykülerini okumak istiyorsanız, 1980 yılından itibaren ciltlere ayrılmış bütün öyküleri isimli kitabı tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim...
KİTAP TANITIMINDAN
Türkiye'de daha çok Vişne Bahçesi, Vanya Dayı gibi tiyatro oyunlarıyla tanınan Rus yazar Anton Pavloviç Çehov'un (1860-1904) en önemli özelliklerinden biri, çağdaş kısa öykü türünün öncülerinden olması ve bu türün gelişimine büyük katkıda bulunmasıdır. Eserleriyle James Joyce'dan Virgina Woolf'a pek çok yazarı etkileyen Çehov, tüm dünyada büyük ilgi gören eserler kaleme almıştır.
Çehov'dan Seçme Öyküler, yazarın Millî Eğitim Bakanlığınca okullar için hazırlanan "100 Temel Eser" listesinde de yer alan komik, ilginç ve bir yandan da öğretici olan öykülerinden meydana gelen bir seçki sunuyor. 
Seçme Öyküler 
Anton Pavlov Çehov
Bordo Siyah
175 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan İsrafil BARAN

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı