Anton Çehov Seçme Öyküler Kitap Yorumu

Yazar Anton Pavloviç Çehov'un seçme öykülerinin bir arada bulunduğu kitapta sade ve yalın bir dille yazılmış on öykü yer alıyor. 
Anton Çehov Seçme Öyküler Bordo Siyah Yayınevi tarafından derlenen kitapta Çehov'un Şaka, Bukalemun, Telaş, Beyaz Alın, Oğlanlar, Çocuklar, Sevinç, Suikastçı, Şehir Dışında Bir gün ve Kötü Yürekli Çocuk isimli öykülerine yer verilmiş. Çehov'un Derdimi Kime Anlatsam kitabından sonra bu kitapta benzer birkaç öyküyle karşılaştım. Çehov öykülerini okumak istiyorsanız, 1980 yılından itibaren ciltlere ayrılmış bütün öyküleri isimli kitabı tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim...
KİTAP TANITIMINDAN
Türkiye'de daha çok Vişne Bahçesi, Vanya Dayı gibi tiyatro oyunlarıyla tanınan Rus yazar Anton Pavloviç Çehov'un (1860-1904) en önemli özelliklerinden biri, çağdaş kısa öykü türünün öncülerinden olması ve bu türün gelişimine büyük katkıda bulunmasıdır. Eserleriyle James Joyce'dan Virgina Woolf'a pek çok yazarı etkileyen Çehov, tüm dünyada büyük ilgi gören eserler kaleme almıştır.
Çehov'dan Seçme Öyküler, yazarın Millî Eğitim Bakanlığınca okullar için hazırlanan "100 Temel Eser" listesinde de yer alan komik, ilginç ve bir yandan da öğretici olan öykülerinden meydana gelen bir seçki sunuyor. 
Seçme Öyküler 
Anton Pavlov Çehov
Bordo Siyah
175 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan İsrafil BARAN