24 Ekim 2017 Salı

Derdimi Kime Anlatsam Anton Çehov

Asıl mesleği doktor olan Yazar Anton Pavloviç Çehov'un öykülerinin bir arada bulunduğu kitap sade ve yalın bir dille dönemin Rusya'sında ki sıradan insanların günlük yaşamını üç dört sayfaya sığdırmış.
Anton Pavlov Çehov öyküleri
Betimlemeleri fazla detaylı olmasa da o zamana ve mekana sizleri götüren Çehov'un bu kitabında beni en çok Berber Dükkanında ve Nasıl evlendiğimin resmidir başlıklı hikayeler güldürdü.
Türk kültüründe ki gibi görücü usulü evlenen bir adamın eşiyle tanışma macerasubu anlattığı hikaye sizlere hiç yabancı gelmeyecek. Yaşayan tarihler'de ki gibi bir kaç öyküde satır aralarında Türk karakterler de yer alıyor. Öyküler direk olayın içerisinde başladığı için biran önce bitirme isteği uyandırıyor. Çehov'un bu kitabından sonra diğer öykülerini de mutlaka okumak isteyeceksiniz.

Derdimi Kime Anlatsam
Anton Pavlov Çehov
Turna Yayınları
136 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan İsrafil BARAN

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı