Yüz Liraya Bir Deli Kitap Yorumu Aziz Nesin

Aziz Nesin'in bu kitabında ki öykülerinde beni en çok güldüren ve düşündürenler  Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Mebus Paltosu öyküleri oldu.
Aziz Nesin'in Yüz Liraya Bir Deli Kitabında Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Patronice, Eli Ağır Emekliler, Kul Köle, Doğulu Tartışma, Mebus Paltosu, Adamın Serti, İyilik Sevaptır, Beyamca, İnsanoğlu Terstir, Korkulu Rüya, Nötron Bombası Uygarlığı Kurtaracaktır, İnsansız Bir Uygarlık isimlerinde öyküler yer alıyor. Öykülerin sonunda Nötron bombasıyla ilgili makalesinin yurtdışında da yayınlanmasının ardından gelen eleştirilere cevaben kaleme aldığı yazı bulunuyor. Kitapta tiren, sıvas, çukulata gibi bazı kelimeler Aziz Nesin üslubuyla yazılmış ve düzeltilmemiş. Öykülerden beni en güldüren ve düşündürenler  Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Mebus Paltosu öyküleri oldu. Aziz Nesinin bu kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Aziz Nesin'in yapıtlarını satın alarak aynı zamanda NESİN VAKFI'na bağış yapmış oluyorsunuz. Yazarın eserlerinin telif hakları tamamiyle NESİN VAKFI'na  ait. Vakfa giden telif ücretleriyle kimsesiz, yoksul ve eğitime muhtaç çocukları, ilköğretimden başlatarak bir yüksekokul bitirinceye ya da bir meslek edininceye dek her türlü gereksinimleri sağlanıyormuş.
YÜZ LİRAYA BİR DELİ
Öyküler
Aziz NESİN
Nesin YAYINEVİ
124 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Yorum Gönderme

0 Yorumlar