16 Eylül 2017 Cumartesi

Yüz Liraya Bir Deli Kitap Yorumu Aziz Nesin

Aziz Nesin'in bu kitabında ki öykülerinde beni en çok güldüren ve düşündürenler  Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Mebus Paltosu öyküleri oldu.
Aziz Nesin'in Yüz Liraya Bir Deli Kitabında Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Patronice, Eli Ağır Emekliler, Kul Köle, Doğulu Tartışma, Mebus Paltosu, Adamın Serti, İyilik Sevaptır, Beyamca, İnsanoğlu Terstir, Korkulu Rüya, Nötron Bombası Uygarlığı Kurtaracaktır, İnsansız Bir Uygarlık isimlerinde öyküler yer alıyor. Öykülerin sonunda Nötron bombasıyla ilgili makalesinin yurtdışında da yayınlanmasının ardından gelen eleştirilere cevaben kaleme aldığı yazı bulunuyor. Kitapta tiren, sıvas, çukulata gibi bazı kelimeler Aziz Nesin üslubuyla yazılmış ve düzeltilmemiş. Öykülerden beni en güldüren ve düşündürenler  Yüz Liraya Bir Deli, Zavallı Necla, Mebus Paltosu öyküleri oldu. Aziz Nesinin bu kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Aziz Nesin'in yapıtlarını satın alarak aynı zamanda NESİN VAKFI'na bağış yapmış oluyorsunuz. Yazarın eserlerinin telif hakları tamamiyle NESİN VAKFI'na  ait. Vakfa giden telif ücretleriyle kimsesiz, yoksul ve eğitime muhtaç çocukları, ilköğretimden başlatarak bir yüksekokul bitirinceye ya da bir meslek edininceye dek her türlü gereksinimleri sağlanıyormuş.
YÜZ LİRAYA BİR DELİ
Öyküler
Aziz NESİN
Nesin YAYINEVİ
124 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.




2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı