Osman Aytekin'in Üç Arkadaş Kitabı Çıktı

Nevşehirli Gazeteci Yazar Osman Aytekin'in Üç Arkadaş kitabı, çocuklarımız için sevginin önemini vurguladığı kadar doğru ve iyi insan olmanın yolu hakkında da örnekler sıralıyor.
Birbirini seven üç arkadaş zorluklarla baş etmekte dayanışmanın önemini öğrendiler. Onlarla birlikte okur da aynı serüvenin içinde aynı sonuca varacaktır elbette. Dilenci kılıklı bir adamın sayesinde görünüşe değil, öze önem vermek gerektiğini kavrayacaktır. Gönül yapmanın zenginliği, mutlu olmak için dürüst yaşamak gerektiği, verilen sözün yerine getirilmesinden duyulan sevinç, umut etmenin kalbimize katkıları okudukça elde edilecek kazançlar… 
Üç Arkadaş, çocuk dünyasına yapılan yolculuk niteliğinde bir eser. Bu yolculuktan sonra akılda kalanlar hep iyiye, doğruya ve güzele dair olacaktır.
ÜÇ ARKADAŞ 
Osman Aytekin 
ROZA ÇOCUK
Resimleyen: Yılmaz Avşin
48 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Osman Aytekin; Gazeteci, Sanatçı, yazar. 20 Ocak 1959 Derinkuyu (Nevşehir) doğumlu ve Nevşehir Lisesi mezunudur. Emekli Memur. Evli ve üç çocuk babasıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde makale, deneme, inceleme, söyleşi ve desenleri, yayınlanmaktadır. Kartpostal ve kitap kapağı çalışmaları bulunmaktadır. Kişisel sergiler açmış olan Aytekin karma sergilere de katılmıştır.

YAZSANBİR (Yazarlar ve Sanatçılar Birliği Niğde) Kurucuları arasında yer alan Aytekin bir dönem Yazsanbir'in Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. Genç Kardelen (Niğde) isimli kültür sanat ve edebiyat Dergisi, Haftalık Derinkuyu Ekspres ve Derinkuyu Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de yapan Aytekin'in “Bir Kış Günü” öykü kitabıyla birlikte yayınlanmış 10 kitabı bulunmaktadır. Halen Derinkuyu Haber sitesi editörü olan Aytekin çeşitli meslek birlikleri üyesidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar