16 Eylül 2017 Cumartesi

Ladesçi Kitap Yorumu Üstün Dökmen

Üstün Dökmen'i TRT'de ki Küçük Şeyler programından tanımıştım. Halk kütüphanesinde kendisinin kitabını görmek beni heyecanlandırdı.
Yazar Üstün Dökmen, Ladesçi kitabında, çocukluğundan itibaren lades oynamayı çok seven Cemil'in bu yalancı oyunu hayatına, yaşamına da uyarlamasını anlatıyor. Ladesci Cemil'in yolculuğunda Üstün Dökmen'in kendi yaşamının kerteriz defterinden parçalarda sunuluyor.
Yazarın anlatım dili söyleşilerinde olduğu gibiydi. Kitabı bir roman olarak ele aldığım için, anı tarzında bir kişinin dilinden anlatılan hikaye ellinci sayfalara doğru beni sıkmaya başladı. Günlük yaşamdaki bazı noktalarada göndermelerin yapıldığı kitabı malesef bitirmek istemedim ve yarıda bıraktım. Yazarın bu kitabını okumanızı tavsiye etmiyorum.
LADESÇİ
Üstün DÖKMEN
Sistem Yayıncılık
246 Sayfa
Puan
★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı