1 Eylül 2017 Cuma

Bisikletliler Kitap Yorumu İncila Çalışkan

İncila Çalışkan'ın "Bisikletliler" adlı romanı, çocuklara ve gençlere gezi kültürü ve sevgisi aşılayan bir kitap.
1996 yılında Bu Yayınevi'nin düzenlediği Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması'nda "Basılmaya Değer" görülerek ödüllü kitaplar arasında yer alan İncila Çalışkan'ın "Bisikletliler" adlı romanı, çocuklara ve gençlere gezi kültürü ve sevgisi aşılayan bir kitap.
Can, Özgür ve Barış.. Bisikletleriyle Bandırma'dan yola çıkıp İzmir'e kadar iki hafta süren bol maceralı, keşiflerle dolu bir geziye çıkıyorlar.
Görülmesi gereken ne çok yer, bilinmesi gereken ne çok efsane ve öykü var yurdumuzda.. Kuşcenneti Milli Parkı, kazı çalışmaları devam eden Daskyleion ve Kyzikos antik kentleri, Erdek, Çanakkale, Gelibolu, Truva Antik Kenti, Bozcaada, Gökçeada, Assos Antik Kenti, Kaz Dağları, Sarıkız Efsanesi, Edremit, Köprülülü Hamdi Bey, Ayvalık, Ali Çetinkaya, Şeytan Sofrası, Seferihisar, Selçuk, Efes Antik Kenti...
BİSİKLETLİLER
İncila Çalışkan
Bu Yayınevi
112 Sayfa
Puan
  ★★★★★ 
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı