Yeni Çıkan Çocuk Kitapları 2017

Bu hafta yeni çıkan çocuk kitapları kategorisindeki yeni eserleri okuyorum.org olarak sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz.
1. Benim Atım Farklı- Esin Bacacı Taner
Yaren ve ailesinin kocaman bir at eğitim çiftliği vardır. Burada çeşit çeşit atların bakımını yapar, onları engelli koşular için hazırlar. Bir ilkbahar günü bembeyaz bir at eğitilmek üzere çiftliğe getirilir. Diğer atların aksine bu at birazcık huysuz ve çokça hareketlidir. Onu eğitmeyi bir türlü başaramazlar. 

Yaren ise beyaz atın farklı olduğunu düşünür ve onun ilgisini çekmeyi başarır. Acaba Yaren bu atın eğitilmesine yardım edebilecek midir? "Benim Atım Farklı" her bireyin farklı olduğunu ve ona ulaşmak için farklı yöntemlerin izlenmesi gerektiğii anlatan; edebiyatın, sanatın bireylerin hayatındaki yerini vurgulayan sevimli çizimleriyle keyifli bir öykü
2. Beni Takip Et Çiftlikte - Ömer Canbir
Minik parmaklarınla yepyeni bir keşfe hazır mısın? Her sayfadaki yolu takip et, resimlere bakarak soruları cevapla. Çocuğunuz bu harika resimlerle dolu eğlenceli kitaba bayılacak. 
Motor becerilerini ve yön algısını geliştirme, Eşleştirme ve sayma becerisi, Basit metin ve yönlendirmelerle hızlı öğrenme..


3. Akılalmaz Deneyler -Nick Arnold
İçinizde hiç deney yapmak için dayanılmaz bir istek duydunuz mu? Bu deney kitabının içerisinde bir sürü gürültülü, ıslak, çılgın deney var. Size garanti ediyoruz, arkadaşlarınız ve öğretmenleriniz deliye dönecek! Merak ettiniz mi? 
• Acaba hangi garip bilim adamları deney uğruna böcek yedi? 
• Çalışmadan nasıl para kazanabilirsiniz? 

• Değişik ve iğrenç yemek tariflerini nereden bulabilirsiniz?

4. Bir Şeftali Bin Şeftali- Samed Behrengi
İranlı yazar. İran’ın Tebriz şehrinde doğdu. Hikaye yazarlığının yanında halk masalları derlemeleride vardır. Azeri Türk’ü yazar birçok Farsçadan ve İngilizceden çeviride yapmıştır. Hayata ilkokul öğretmenliği yaparak başladı. Daha sonra orta ve lise dengi okullarda öğretmenlik hayatına devam etti. 
Yazar ve çevirmenlik onun ikinci işi oldu. Henüz 29 yaşındayken bir kaza sonucu hayata veda etti. Yaşadığı dönem İran’ın Şah rejimi olduğu için ölümü üzerinde çok fazla şüpheler vardı. Ölümünden sonra ülkemizde dahil olmak üzere bütün Orta Doğu’da haklı bir üne kavuştu…

5. Çarpıcı Elektrik - Nick Arnold

Yılan balıkları nasıl elektrik üretir? 
Elektrik kalbinizin atmasını nasıl sağlar? 
Kendi göz kürelerine elektrik şoku uygulayarak deney yapan bilim adamı kimdir? 
Mıknatısların kuşların uçuşuna nasıl yardımcı olduğunu biliyor musunuz?


6. Deli Dumrul - Samed Behrengi
İranlı yazar. İran’ın Tebriz şehrinde doğdu. Hikaye yazarlığının yanında halk masalları derlemeleride vardır. Azeri Türk’ü yazar birçok Farsçadan ve İngilizceden çeviride yapmıştır. 
Hayata ilkokul öğretmenliği yaparak başladı. Daha sonra orta ve lise dengi okullarda öğretmenlik hayatına devam etti. Yazar ve çevirmenlik onun ikinci işi oldu. Henüz 29 yaşındayken bir kaza sonucu hayata veda etti.
Yaşadığı dönem İran’ın Şah rejimi olduğu için ölümü üzerinde çok fazla şüpheler vardı. Ölümünden sonra ülkemizde dahil olmak üzere bütün Orta Doğu’da haklı bir üne kavuştu…

7. Dünyamızı Kurtaralım - Nehir Okur
Korkar mısın ölmekten? Korkmak ne çare, biz ondan kaçmaya çalıştıkça her gün ona doğru koşuyormuşuz aslında. benim yanımda. 
Onu sadece ben görüyorum, diyorumm var diyorumİnsanlara anlatıyorum, benim dünya iyisi bir kocam var, diyorum. 
Aslında o öldü ama yine de benim yanımda. Onu sadece ben görüyorum, diyorum.

8. Evliya Çelebi Hac Yolunda - Medine - Kadriye Bayraktar
Dünyanın birçok yerini gezip gören Evliya Çelebi, padişahın emanetleriyle mübarek topraklara doğru yola çıkıyor. Bu yolculukta kendisine dostu Sâilî Çelebi ve hizmetlisi Kâzım Efendi eşlik ediyor. 
Hac kafilesi, Medine’ye varana kadar yağmur, fırtına, soğuk, çöl fareleri ve eşkıyalar gibi birçok zorlukla karşılaşıyor. Yüce Allah’ın yardımıyla tüm zorlukların üstesinden gelen Evliya Çelebi, Peygamber şehri Medine’yi dostlarına anlatmanın mutluluğunu yaşıyor. 
Evliya Çelebi’nin heyecan dolu bu kutlu yolculuğunda siz de yerinizi alın. Çocuklarınıza ve sizlere iyi okumalar dileriz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar