Yayıncılıkta Ses Teknolojisi ve Mikrofonlar Yorumu Cihan Işıkhan

Prof. Dr. Cihan Işıkhan'ın Yayıncılıkta Ses Teknolojisi ve Mikrofonlar kitabı sektörün içinde olanlar, konuyla ilgilenenler ve bu konularda eğitim almak isteyen gençler için özenle hazırlanmış bir kaynak.
Yayıncılıkta Ses Teknolojisi ve Mikrofonlar Cihan Işıkhan
Yayıncılık dendiğinde aklımıza sadece görüntü yayını gelir. Çünkü televizyon ve sinema gibi görüntülü yayınlar artık yaşamlarımızın olmazsa olmazlarıdır, her nedense. Onları belki de biraz gereğinden fazla yaşamlarımıza aldık. Fakat bir de radyo yayıncılığı vardır, yani sesin iletimi. Aslında görüntülü yayınlarda da bu ses iletimi vardır ve bunlar ayrılmaz birer parçadır.
İşte bu kaynak kitapta, yayıncılıkta kullanılan ses teknolojisi hakkında her şeyi bulabilirsiniz. Sesin nasıl oluştuğundan, dijital ortama nasıl aktarıldığına; sağlıklı bir sinyal akışı sağlamak için kullanılan donanım ve bunların bağlantılarından, sürekli gelişen IT sistemlere; dijital kurgunun ilkelerinden, ileri düzey yazılım ve işlemcilerin kullanımlarına dek pek çok konu ele alınıyor. 

Ayrıca mikrofonlar ile ilgili bir bölüm var. Tarihteki değişim ve dönüşümleri, dijital teknoloji içine nasıl entegre oldukları ve geliştirilen yeni tekniklerle kullanım alanlarını ve biçimlerini nasıl çeşitlendirdiklerini, tüm gerekli ayrıntılarla ve ses teknolojisine yabancı olan birinin bile kolayca anlayabileceği bir dille anlatılmış.
Sektörün içinde olanlar, konuyla ilgilenenler ve bu konularda eğitim almak isteyen gençler için özenle hazırlanmış bir kaynak
YAYINCILIKTA SES TEKNOLOJİSİ VE MİKROFONLAR
Prof.Dr. Cihan IŞIKHAN
Görünmez Adam Yayıncılık
320 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar