Sevgi Çiçekleri Kitap Yorumu Osman Aytekin

Gazeteci yazar ressam Osman Aytekin´in ilk deneme kitabı Sevgi Çiçekleri Salon Yayınlarından okuyucularla buluştu. 
Sevgi üzerine kitapta yer alan denemeler dört bölümden oluşuyor. Sevgi çiçekleri, Mutluluk, Hayat Yolunda, Kitap ve Çiçek Kokuları isimlerini kapsıyor ve 104 sayfa.
Kitap tanıtım yazısından “Sanatçı Yazar Osman Aytekin´in Sevgi Çiçekleri isimli deneme kitabı, hayat yolunda fertleri; sevgiyle bakmaya, inançlara bağlı kalmaya ve özellikle de okumaya davet ediyor. Başarı ve mutlulukların bahar çiçekleriyle bezenebileceğine işaret ediyor.”


Yazar Aytekin Sevgi Çiçekleri kitabı için, “Deneme yazılarımda hayatın iyi ve güzel yönlerine dikkat çekmeye ve özellikle de okuma hassasiyeti üzerinde durdum.

Hayat yolunda Sevgi çiçeklerinin açtığı her yerde umut tüm canlılığıyla vardır. O ümit sürdükçe o kokuları duyarsınız, diyorum” dedi. Kitabın desenlerinde yazarın oğlu Muhammed Aytekin’in de imzası var. Yazarın yayınlanmış 13 kitabı bulunuyor.


Yayınlanmış Kitapları; Nefesimiz Gül Bahçesi(denemeler, makaleler, incelemeler) -2000, Ozan´ın Şairliği (Şiir Tahlilleri) 2002, Dünden Bugüne Derinkuyu (Araştırma-İnceleme) 2006, Gül Baba ve IV. Murat (Çizgi Roman) 2009, Harman Zamanı (Öykü) 2012, Kesişen Yollar (Roman) 2013, Buluşma, (Öykü) 2014, İslamın Doğuşu (Çizgi Roman) 2015, Bahar Kokulu Ev (Çocuk Öyküleri) 2015, Bir Kış Günü (Çocuk Öyküleri)2015, İyi ki Varsın (Çocuk Öyküleri), 2016.Kırk Mısra Kırk Desen (şiir-desen)2016, Sevgi Çiçekleri (denemeler) 2017.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar