Oyuncu Anne Kitap Yorumu Şermin ÇARKACI

"Çocuğuyla nitelikli zaman geçirmek isteyen annelere rehber kitap"
Oyuncu Anne Şermin ÇARKACIİşkadını bir anne ve üç çocuk.. Nasıl olacak bu iş?.. İşten gelince çocuklar ilgi bekler. Zaten bütün gün annelerini özlemişler.. Ama anne bütün gün çalışmış, zaten günün yorgunluğu var, e bir de ev işleri, hepsine nasıl yetişecek?.. Yetişmek mümkün mü?.. Yemek, bulaşık, ev düzeni.. Yetişmek tabi ki değil.. Eee, ne yapsın bu anne?.. Ne yapmalı bu anneler?.. Kitabın yazarı Şermin Çarkacı, bu sorunun üstesinden nasıl geleceğini bulmuş. "Oooolldu canım başka" diyeceksiniz.. "Ay ben hayatta izin vermem" diyeceksiniz.. "Aa hiç işim yoktu da bununla uğraşacaktım" da diyeceksiniz. Ama anne-baba olmak sorumluluk ister. Yazarın yöntemlerini uygulamak zorunda değilsiniz elbette. 
Ama bir şey yapmak zorundasınız. Çocuklarla nitelikli zaman geçirmek zorundasınız. Çocukların sadece karnını doyurmak ve maddi ihtiyaçlarını karşılamak değildir anne-babalık.. 

"Eee, sen babasın, sen de mi okudun kitabı?" Evet babayım, tabi ki ben de okudum. Ben de iyi bir baba olmak istiyorum. Zaten oyuncuyum ve anlatıcıyım.. ben de çocuğumu doğru eğitmek, doğru yönlendirmek istiyorum. Bunun için kendimi  sürekli geliştirmeliyim. Bu kitap da farklı bir bakış açısı öneriyor mu, öneriyor. Okurum arkadaş.. Sen de oku!..
Yazarın başka kitapları da var.. Çocuğunuz için okuyun!..
OYUNCU ANNE
Şermin ÇARKACI
Elma Yayınevi
160 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar