5 Ağustos 2017 Cumartesi

Oğuz Özdem- Anne N'olur Artık Ağlama

Oğuz Özdem'in kaleme almış olduğu "Anne N'olur Artık Ağlama" eserinde, 13 yaşındaki bir kızın Nevşehir'den Selanik'e uzanan acılarla dolu yaşamı anlatılıyor.
Ortalık cehennem dönmüştü. Herkes yerlere uzanmış, çaresizlik içinde ağlarken, bizi koruyan askerlerden bir tanesinin büyük bir hızla atından düşerek arabamızın üzerine kapaklandığını gördüm. 
Arabanın, yan tarafındaki korkulukların kırılan parçaları ile birlikte tam annemle benim önümüze düştü. Ağzımızı kapatıp, çığlığımızı bastırmaya çalıştık. Başından kanlar akıyordu, acı dolu gözlerle bize baktı ve "Çeteciler.....çeteciler.....bizi soymaya geldi.....ler." Sözünü tamamlayamadan gözleri kapandı. Telaşla yanımıza gelen babamın, bu sözleri duyduktan sonra, yüzünde ve gözünde oluşan ifadeyi hiç unutamıyorum. 

Korku ve acının ne olduğunu, bu yüz ifadesiyle tanıdım ben. İki elinin avuçlarını, birbirine yapıştırıp çenesinin altına götürerek; 
"Allah'ım! Sen, çocuklarımı ve bizi koru yarabbi!" diyerek dua ediyordu.
Liste Fiyatı : 8,50 TL
İndirimli Fiyat : 5,00 TL
Kazancınız : 3,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 0,60 TL

Satın Almak İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı