LINGER Ölüm Vahşi Bir Gecedir Kitabı Yorumu

Dedektif Kate, annesinin ölümünün gizemini bir türlü çözememişken, başka cinayetlerin sırrını çözmeye çalışmaktadır.
Bir ailenin katledilmesinin annesinin ölümüyle bir ilgisi olabilir mi ki?Sezgilerine güvenerek yola çıkan dedektif kör ve dilsiz bir çocuğun yardımıyla olayları bir bir çözümlüyor..
"Her yeni başlangıç bir başka başlangıcın sonundan gelir."Onlar Kimsenin Göremediğini Görenlerdi… Her olay yerinin kendine özgü bir kokusu, bir görünümü, DNA izleri vardır. Verdiği bir his, kolay kolay silinmeyen duygusal bir tortusu olur, bakteri misali göze görünmeden havada süzülür, özümsenmeyi, denenmeyi, yorumlanmayı bekler. Ve bunu o adamla genç delikanlıdan başka kimse bilmez. Tecrübeli Dedektif Kate Messenger'ın çözmesi gereken bir sıkıntısı vardır: Anne, baba, üç çocuk ve bir köpekten oluşan altı ceset. 
Arkasında kimliğini ele verecek en ufak bir ipucu veya DNA kalıntısı bırakmayan bir cani. Ancak Kate, gazetelerin Acıların Evi olarak nitelendirdiği evi gecenin bir yarısı ziyaret ettiğinde olay yerinde davetsiz misafirler bulur: Neden burada olduklarına dair mantıklı bir açıklama yapamayan bir adam ve gözleri görmeyen dilsiz genç bir delikanlı…
LINGER Ölüm Vahşi Bir Gecedir 
Edward Fallon
İndigo Yayınları
288 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Tuncay EKSEN

Yorum Gönderme

0 Yorumlar