En Yeni ve Güncel Kitap Blogları 2017

Her kitap okuyucusu heyecanla bitirdiği kitabın etkisinden birkaç gün kurtulamaz. Etkisine girdiği dünyadan birilerine söz etmek ister ama uzun uzadıya anlatamaz. Her okuyan çok iyi anlatıcı olmasa da iyi bir yazıcı olabilir.
Çeşitli meslek gruplarından kitap sevdalısının bir araya gelerek kitap ve yazılı eserler hakkında düşünce ve yorumlarını paylaştığı bir Okuyorum.org olarak, kitap bloggerlarının yazılarını paylaştığı diğer yeni ve güncel 13 blogu sizler için derledik, iyi okumalar dileriz.

Oldukça profosyonel tasarım ve zengin içeriğe sahip onkitap.net
Okuduğu kitapları,izlediğimiz filmleri değerlendirip, sevdiği şiirleri paylaşıyor. Bazen gezdiğimiz yerlerde sizi dolaştırmaya çıkarıyor, bazen de sizi bahçesine konuk edip, hep beraber semiz otu tarlasının nasıl hazırlanacağını gösteriyor. Mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
Kitabı Sevda
Kitabı Sevdanın kurucusu İstanbul'da yaşayan bir okuma sevdalısı. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun  olan Merve, bu blogu kurma amacını şu sözlerle anlatıyor; "Hani kitaplarla iç içe bir yaşantım oldu demiştim ya, işte  2012'nin ilk aylarında kitaplara duyduğum sevgiyi bu bloğa taşıdım. Tamamen hobi olarak canlı tuttuğum, yeni insanlarla ve kitaplarla tanışmama yardımcı olan bir olgu oldu. Eskisi kadar okumasan da hâlâ güzel kitap okuyorum denilebilir. Genellikle fantastik, bilim kurgu, ara ara aşk kitapları ilgimi çeker ama her telden çaldığım söylenebilir. Aklınızda bir soru varsa bana yazabilirsiniz"Bir Kitap Hırsızı
Bir kitap hırsızı blogunda kitapların yanı sıra film ve müzik yorumlarına da yer veriyor. Kendine özgü ve samimi anlatımıyla okuma, izleme ve dinleme tecrübelerini okuyucularıyla paylaşıyor.
Kitap Dünyam
Kitap dünyam kendisini "Kitaplar İle İlgili Yakından İlgilenen ve Kitapların Dünyasında Kaybolmak ve Dünyası Kitap Olanlar ile birlikte Kitaplar İçin Mücadele Etmek" olarak tanıtıyor ve Dünyası Kitap Olanları bloguna davet ediyor.
Sayısız alternatifler arasında seçim yapmanıza yardımcı olabilecek kitap yorumları ve unutulmaz eserlerden alıntılar sunan insanizi, okumayı düşündüğünüz kitabın farklı insanlarda bıraktığı izleri sizlere özgün bir dille sunuyor.Oldukça geniş ve özgün içeriğe sahip Beyda'nın kitaplığı blogunu Beyda Hanım ve oğlu birlikte yönetiyor. Okumanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.


Hobitik kitap yorumlarının yanı sıra el işi, gezi notlarım, ikram Sofraları, tarifler gibi genel alanda ki konuları okuyucusuna farklı bir dille sunuyor.

Beyaz Kitaplık, kitap sevdalısı bir çekirdek aile. Tek kişilik blog yerine bu bir aile blogu açmaya karar vermişler ve çok iyide yapmışlar. Beyaz Kitaplık blogu içinde iki farklı sesle okuyucularına özgün yorumlar sunuyor.


2012 yılında açılan blog, ülkenin genç yetişkinlere yönelik hazırlanmış. Genç yetişkinlere yönelik yeni kitaplarla ilgili güncel yorumların paylaşıldığı bu blogu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Kitap blogum zengin içeriğiyle okuyuculara eğitici, genel, hikaye ve roman gibi alanlarda yorumlarını sunarak en güncel kitapları özgün dille okuyucularına sunuyor.


Franny'nin Paltosu blogu bizlere kitap yorumlarının yanı sıra gezi, mekan ve kültür sanat yazılarıda sunuyor. Farnny'nin paltosundan çıkanları merak ediyorsanız bu blogu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tasarım olarak çok sade olmasına karşın içerik olarak oldukça zengin bir arşive sahip olan kitap paneli, babasının 82 yaşında yaşamı boyunca biriktirdiği kitaplarını, büyük bir haz ve  mutlulukla kolilere yerleştirirken, yeni okuyucuları ile buluşturmak için kargo firmasına vereceği sırada itina ile yaptığı hazırlıklar aşamasında fikren, bu blogun ilk tohumları attığından bahsediyor.


Deniz Topaloğlu kendisini bir kitap okuyup hayatı değişenlerden saymıyor. Kendisini kitap kurdu değil, kitap insanıyı olarak tanımlayan blog yazarı Parça Tesirli Kitap'ta yorumlarını okuyucuya özgün bir dille sunuyor.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

 1. Merhaba,
  onkitap bizdik.
  Ama sormayın başımıza geleni. Alçak çinliler.. :/
  Yeni bi yere taşınıyoruz. Oraya da ziyarete gelin lütfen.

  Kitap Yorumu - http://kitapyorumu.com

  Kitapla kalın.
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)