8 Ağustos 2017 Salı

Japon Yapmış Türk Gezmiş Okuyucu Yorumu

Onur Ataoğlu, Japon toplumunu ve kültürünü anlattığı bu üçüncü kitabında bu kez bir gezgin gözüyle izlenimlerini yazıyor.
Tokyo'dan başlayıp çıktığı yolculukları yine keyifli ve eğlenceli bir dille anlatıyor. Üstelik, yolculuk deyince aklımıza gelecek hemen her şeyden söz etmeyi de ihmal etmeden. Hızlı trenler, oteller, Japon kaleleri, tapınaklar, lezzet durakları...
Bu kitabı okuduktan sonra Japonya'yı gezme isteğim arttı. Bunun kısa sürede yapabilecek biri değilim, böyle bir ekonomik gücüm yok. Bu gün için yapabileceğim şey, kitapta anlatılan yerleri Google Earth üzerinde gezmek. Fuji Dağı'na bile tırmanabilirsiniz.

"JAPON  YAPMIŞ TÜRK GEZMİŞ"  Onur Ataoğlu
Çınar Yayınları, Ekim 2013, 224 sayfa,  13 TL

Yazar Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı