Farsça Dil Bilgisi Kitap Yorumu Ahmad Jabbari

Kuranı Kerim okuma bilginiz varsa üzerine birkaç harf daha ekleyerek Farsça Alfabeyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Farsçayı öğrenirken Türkçe ile ortak kelimeleri gördükçe şaşıracaksınız.
Birkaç kelime Farsça bilgimizle İran'ı kuzeyden güneye rahatlıkla dolaştıktan sonra 2 haftalık seyahatimizin ardında yüzlerce kelime ve cümleyle Türkiye'ye geri dönmüştük. Farsça dilinin Türkçe ile binlerce kelime benzerliğini yerinde gördükten sonra hiçbir amacım olmadan, sadece merakten Farsça öğrenme kararı aldım.
Dr. Ahmad Jabbari'nin Farsça Dil Bilgisi Kitabı Türk öğrenciler için giriş düzeyinde hazırlanmış çok başarılı bir eser. Geçmişten Kuranı Kerim okuma bilginiz varsa üzerine birkaç harf daha ekleyerek Farsça Alfabeyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Kitapta Cümleler ile ilgili temel konular, Mastar, kökler, Zamanlar,Kipler, Türkçe okunuşu ve anlatımıyla çok sade bir dille sunuluyor. Kitabın sonundaki testler ve sözlük öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olacaktır.
Farsça diliyle ilgili hiçbir bilginiz yok ve bu dili öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu kitapla işe başlamalısınız. Bu kitaptan sonra çalışmanıza Farsça Dil Bilgisi Orta Düzey (Pelikan Yayınları) kitabıyla devam edebilirsiniz.
Farsça Dil Bilgisi Kitabı, Dr. Ahmad Jabbari
Farsça Dil Bilgisi Kitabı, Dr. Ahmad Jabbari
Farsça Dil Bilgisi 
Türk Öğrencilere Özel
(TEMEL DÜZEYİ)
Dr. Ahmad Jabbari
Siyasal Kitabevi
267 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Yorum Gönderme

0 Yorumlar