5 Kasım 2017 Pazar

Bil ki Hayat Virâne Yorumu İlyas Barut

İlyas Bulut'un Bil Ki Hayat Virâne romanını okuduğunuzda, yazarın ilk romanı olduğuna inanmayacak, başka romanları var mı diye kitapçıları dolaşacaksınız.
Bil ki Hayat Virâne, İlyas Barut
Deniz kenarında bir şehirde genç bir kızın intiharı.. Buna inanmayan bir baba.. Ve babanın yakın arkadaşı emniyetten malulen emekli olmuş polis memuru Nusret Çakmak. Kendi hayatı çalkantılarla dolu olan Nusret, eşini kaybetmiş, çocuklarıyla arası iyi değil.. Kendini alkolle oyalarken, bu  genç kızın ölümünü incelemeye başlar. İnceledikçe birbirinden farklı insanların hayatlarına da tanık olur. Ve ortaya başka cinayetler de çıkar.
Benim de yakından tanıdığım bir şehrin ve çevresinin dokusunu ve insanlarını anlatırken, benim romana kapılıp sürüklenmem hiç zor olmadı. Siz tanıyabilecek misiniz bu şehri bilemiyorum, belki buraya hiç uğramadınız..Ama burası zaten sizin şehriniz. Yabancılık çekmezsiniz.
Roman mı?..Ona balıklama dalacaksınız zaten.. Yazarın ilk romanı olduğuna inanmayacak, başka romanları var mı diye kitapçıları dolaşacaksınız.
Yazar İlyas Barut Hakkında


1969 Bandırma doğumlu. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema-TV bölümünden mezun oldu. 2005 yılında başladığı kukla tiyatrosu çalışmalarını devam ettiriyor. Bil ki Hayat Virâne (İletişim Yayınları, 2014) adlı bir kitabı bulunmaktadır.

BİL Kİ HAYAT VİRÂNE
İlyas BARUT
İletişim Yayınları
236 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı