Bil ki Hayat Virâne Yorumu İlyas Barut

İlyas Bulut'un Bil Ki Hayat Virâne romanını okuduğunuzda, yazarın ilk romanı olduğuna inanmayacak, başka romanları var mı diye kitapçıları dolaşacaksınız.
Bil ki Hayat Virâne, İlyas Barut
Deniz kenarında bir şehirde genç bir kızın intiharı.. Buna inanmayan bir baba.. Ve babanın yakın arkadaşı emniyetten malulen emekli olmuş polis memuru Nusret Çakmak. Kendi hayatı çalkantılarla dolu olan Nusret, eşini kaybetmiş, çocuklarıyla arası iyi değil.. Kendini alkolle oyalarken, bu  genç kızın ölümünü incelemeye başlar. İnceledikçe birbirinden farklı insanların hayatlarına da tanık olur. Ve ortaya başka cinayetler de çıkar.
Benim de yakından tanıdığım bir şehrin ve çevresinin dokusunu ve insanlarını anlatırken, benim romana kapılıp sürüklenmem hiç zor olmadı. Siz tanıyabilecek misiniz bu şehri bilemiyorum, belki buraya hiç uğramadınız..Ama burası zaten sizin şehriniz. Yabancılık çekmezsiniz.
Roman mı?..Ona balıklama dalacaksınız zaten.. Yazarın ilk romanı olduğuna inanmayacak, başka romanları var mı diye kitapçıları dolaşacaksınız.
Yazar İlyas Barut Hakkında


1969 Bandırma doğumlu. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema-TV bölümünden mezun oldu. 2005 yılında başladığı kukla tiyatrosu çalışmalarını devam ettiriyor. Bil ki Hayat Virâne (İletişim Yayınları, 2014) adlı bir kitabı bulunmaktadır.

BİL Kİ HAYAT VİRÂNE
İlyas BARUT
İletişim Yayınları
236 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar